Skip to main content

Marjane purukook või purune marjakook

Tõeliselt imelihtne ja vähe vaeva nõudev kook, mis maitseb ka suurepärane. Seda võib marjade asemel teha ka kasvõi moosiga, siis tuleb ilmselt vaid suhkru kogust vähendada. Kui just väga hapu moos pole. Puru ossa võib loomulikult panna kõiki helbeid. Minul tegelikult olidki kaerahelveste asemel neljaviljahelbed.

Aususe mõttes lisan, et minul ei läinud koogitegu nii lihtsalt. Vaatasin ühe teise purukoogi retsepti pealt, et ahah, 150 grammi võid ja niipalju jahu. Ma teen 200 grammi võid ja panen helbeid ka ja umbes niipalju jahu. Näppisin siis tükk aega, viskasin kookoshelbeid ka sisse ja ikka tundus võine. Viskasin veel jahu, kaalusin, näppisin. Endiselt võine. Veidi helbeid, kaalusin, näppisin. Ikka võine. Panin siis veel jahu ja kaalusin ja helbeid ja kaalusin ja suhkrut siis ka ja kaalusin ja näppisin. Mu väikese märkmepaberi peale ei mahtunud üldse enam kirja kõik need juurde lisatud grammid, mida ma vasaku käega sinna kritseldada proovisin. Alles siis tuli mulle meelde, et mu kullakallis või oli ju hoopis 250 grammine pakk! Ah seda harjumuse jõudu, tavaliselt on mul 200sed.
Puru peab tulema paras, ehk siis mitte liiga jahune ega liiga võine.

Saladuskatte all võin öelda, et ma tilgutasin veidikene kondenspiima ka marjadele. Nii oma viiendiku purgist äkki. Maitset muidugi tunda ei olnud ja ma ei usu, et see muuski osas rolli mängis.


Vaja läheb
:
250 g võid
140 g neljaviljahelbeid
255 g toortatrajahu
40 g kookoshelbeid
90 g pruuni rafineerimata roosuhkrut
1 tl küpsetuspulbrit
palju sügavkülmutatud musti ja punaseid sõstraid (või ükskõik mida muud)
ja soovi korral natukene kondenspiima

Teha on lihtne - kõik, peale marjade (ja kondenspiima), kaussi ja tuleb asuda muudkui näppima, kuniks massist saab puru. Umbes kolm neljandikku tuleb seejärel laotada küpsetuspaberiga kaetud ahjuplaadile. Puru katab ära ehk kaks kolmandikku või veidi rohkem plaadist. Seda tuleks natukene kokku vajutada, et tuul teda päris ära ei viiks. Purule laotada nii palju marju, kui süda soovib. Kõige peale pudistada ülejäänud puru. 200 kraadises ahjus küpseb kuskil 30 minutit. Vahepeal tuleb pilk peale visata, kui ääred liialt kõrbema kipuvad, tuleb varem välja võtta. Mina küpsetasin esiti all pool, et põhi saaks krõpam ja oleks suurema tõenäosusega rohkem koogi moodi. Poole peal kuskil tõstsin ahju keskossa. 

Comments

Popular posts from this blog

Kräsupea*

Esimest korda ma tegin kräsupead kuskil teismelisena, ma arvan. Mu ema ostsis selle jaoks kas liiga paksu või liiga vedela hapukoore (sest üksikasjad ju päris meeles pole) ja sellest ei tulnud midagi välja. Muud ma ei mäletagi, ainult seda, et hapukoor oli täiesti vale ja ma nutsin tükk aega. Rohkem ma polegi seda küpsetanud, kuniks siis nüüd. Vahepeal me oleme pattu teinud ja ostnud Selveri kräsupead, sest see maitseb nii hästi (kuigi sisaldab liiga palju kõike, mida seal olema ei peaks. Ausalt, see koostisosade nimekiri on niiiiii pikk).
Otsustasin teha pool kogust. Etteruttavalt võin öelda, et ma ei kujuta ette, kui suur see terve kogus siis on (ilmselgelt kaks kord suurem, ma tean küll). Poolest kogusest tuli ilus koogitäis. Samuti ei viitsinud ma kahte plaati küpsetada ja sellepärast tegin kõik ainult kakaoga (sest kakao on nii hea!) ja otsustasin, et purustan kõik ära ja päris põhjamoodi asja ei tulegi. Muidugi ei mõelnud ma sellele, et siis ma ju tegelikult ei tee lihtsalt põhj…

Mustika-pohlakook kamajahupõhjal

Kohupiimakooke kui selliseid on nii palju erinevaid ja ometi on nad kõik üsna samasugused. Kohupiimakoogi isu korral lehitsen ma enamasti kõik oma kokaraamatud läbi ja siis sirvin veel internetti tühja pilguga ja ootan, millal inspiratsioon tekkib. On harvad juhud, kui ma kõigepealt valin koogi ja siis lähen alles poodi. Enamasti ma vaatan, mis kodus on ja sellest midagi ka kokku keeran.
Just kokku keeramine on õige väljend, kuna ma võtan küll mõne retsepti aluseks, aga siis muudan seda nii palju, et ega sest suurt järele jää. Vähemalt pooltel kordadel oleks pidanud midagi teistmoodi tegema. Nii ka seekord. Näiteks võiks põhja jaoks panna võid ikka rohkem. Põhi peaks jääma ikka rohkem taigna kui jahu moodi. Minu oma varises täiesti laiali. Olid ajad, kui ma aint selliseid jahupõhjaseid kooke ahjust välja võtsingi. Nüüd olen ikka üsna mitu korda ka õigesti saanud, kuid seekord ebaõnnestus jälle. Ei ole hullu - maitse oli sellegipoolest täitsa mehka. Seekord oli isegi kookosjahu maitse…

Kolme triibu kook - shokolaad, kookos, maasikas

Jällegi, oleks vaja külla minna, oleks vaja kook teha. Ehk siis tuleb sukelduda internetiavarustesse ja hakata retsepte kokku miksima. Lõpuks tuleb muidugi jälle omamoodi teos. Minu meelest sai maitsemeelelt natukene kirju, aga üks sööjatest hakkas igatahes veidralt mõmisema. Hiljem selgus, et ikka heameelest.

Plaan oli teha 200 grammisest tumedast shokolaadist ka vastavate teiste grammidega kook, aga tegemiselt selgus, et terve tahvel oli juba ära tehtud ja alles oli jäänud 125 grammine poolik. Eks tuli siis umbes ümberarvutused teha. Kuna ma olin juba või toasoojenema pannud, siis naksasin sellest mingi osa ära kookoskihi jaoks, nii et eks ühes neist on rohkem, kui kirjas. Kookosjahu pakis oli täpselt niipalju jahu, nii et rohkem panna ei saanud ja ei olnud ka vaja.

Näiteks, kui on sügisõhtused ilmad ja tahaks tee kõrvale midagi tummist, siis võib täiesti vabalt selle pealmise kreemikihi ära jätta ja on niisamuti väga mõnus kook. Kreem annab lihtsalt natukene kergust ja natukene ma…